Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/oav/public_html/uw.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/oav/public_html/uw.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Odchudzająca dieta białkowa 2018

Dieta Dukana – niesamowite białka!

Stworzenie skutecznej, zdrowej i nie wymagającej ogromnych wyrzeczeń diety to prawdziwa sztuka. Zdaje się, że dokonał tego dr Pierre Dukan. Opracował on dietę, która opiera się o spożywanie produktów białkowych. Skonstruowana jest ona w ten sposób, że nie tylko pozwala zgubić zbędne kilogramy, ale też utrwala efekt odchudzania oraz pomaga oswoić się z nowymi nawykami żywieniowymi, dzięki którym nadwaga już nigdy nie powinna być zagrożeniem.

Dlaczego białka? Właśnie proteiny czyli białka proste zawarte w chudym mięsie, wędlinach, drobiu, rybach, owocach morza, jajach i chudym nabiale powodują zdumiewająco szybką utratę niepotrzebnych kilogramów. Organizm musi bowiem zużyć sporo energii na ich strawienie. Poza tym białka mają właściwości dzięki którym zostaje usunięty z organizmu nadmiar wody.

Dieta proteinowa podzielona jest na cztery etapy. Podczas pierwszego z nich – fazy uderzeniowej, należy jeść tylko produkty białkowe. Efekty odchudzania są natychmiastowe, co daje motywację i siłę do dalszego stosowania diety, czyli przejścia do etapu drugiego. Nazywany jest on fazą naprzemienną. Przez pięć dni należy jeść białka wraz z dozwolonymi warzywami, a przez kolejne pięć dni znów wyłącznie proteiny. Taki rytm należy utrzymać aż do osiągnięcia założonej wagi. Może to więc trwać nawet kilka miesięcy.

Kiedy wskazówka wagi wskaże upragniony wynik czas na etap trzeci – fazę stabilizacji wagi. Każdy zgubiony kilogram trzeba „utrwalać” przez dziesięć dni. Dozwolone są już bardziej różnorodne produkty, między innymi chleb pełnoziarnisty, ziemniaki, ryż, makaron, żółty ser, ale z umiarem. Można nawet pozwolić sobie raz lub dwa w tygodniu na pełny obiad, ale potem trzeba na jeden dzień wrócić do menu czysto białkowego.

Ostatni etap – faza ostateczne stabilizacji właściwie nie jest tak naprawdę końcem diety. Wskazówki i porady dotyczące tego etapu należy stosować już zawsze. Nie są one bardzo rygorystyczne. Właściwie chodzi o to, żeby po prostu zdrowo się odżywiać, czyli pamiętać o odpowiedniej ilości produktów białkowych w codziennym menu, unikać cukru i słodyczy oraz pić dużo wody. Jest jednak pewien „haczyk”. Raz w tygodniu należy stosować dietę z fazy uderzeniowej. Jednak skoro ma to zagwarantować już na zawsze idealną sylwetkę na pewno warto.

Jadłospis pierwszego i drugiego etapu diety może wydawać się nieco monotonny. Można go jednak urozmaicić stosując przepisy dla diety proteinowej. Gdzie ich szukać? W książce dr Dukana oraz na stronach internetowych poświęconych diecie białkowej. Wiele osób stosujących dietę wymyśla też przepisy samodzielnie i dzieli się nimi z innymi na przykład na forach internetowych. Dzięki temu dieta staje się ciekawsza i bardziej inspirująca.

Comments are closed.

Tematy na topie