Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/oav/public_html/uw.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Francuska dieta 2018

Dieta proteinowa – za i przeciw

Coraz większą popularnością w naszym kraju cieszy się rewolucyjna metoda odchudzania, sformułowana przez francuskiego lekarza, Pierre’a Dukana. Jest to dieta wysokobiałkowa, której skuteczność bazuje w głównej mierze na spożywaniu ściśle określonych produktów, zawierających znaczne ilości białka. Przyjrzyjmy się zatem uważnie wszelkim wadom i zaletom tejże kuracji.

Po pierwsze i być może najważniejsze dla mniej wytrwałych w swoich postanowieniach osób, dieta Dukana nie wymaga stosowania wyczerpujących, intensywnych ćwiczeń fizycznych. Ponadto, w każdej fazie diety spożywać możemy różnorodne produkty w zasadzie bez żadnych ograniczeń ilościowych. Najistotniejsze to to, aby trzymać się ściśle określonych grup produktów, wśród których znajdują się początkowo podroby, mięso drobiowe i wołowe, ryby oraz owoce morza.

Rodzaj diety, to znaczy jej wskazanie na produkty wysokobiałkowe nie oznacza wcale, że pozbawimy nasz organizm innych ważnych składników odżywczych. Wręcz przeciwnie – zależnie od fazy diety, do której stopniowo przejdziemy, do jadłospisu będziemy wprowadzali też inne składniki. Na początek będziemy mieli za zadanie łączyć białko pochodzenia zwierzęcego z surowymi bądź gotowanymi warzywami.

W etapie stabilizacji, czyli pracy nad utrzymaniem wymarzonej wagi i sylwetki, przyjdzie nam wprowadzić do menu także produkty bogate w niepożądane z początku węglowodany. Na naszym stole pojawią się więc ziemniaki, makarony i ryż oraz przede wszystkim pełnoziarniste, ciemne pieczywo. Widzimy zatem wyraźnie, że dieta doktora Dukana wcale nie będzie zubażała naszego jadłospisu. Co więcej, będziemy mogli jest tyle, ile będziemy potrzebowali. Poza tym, nasze dietetyczne potrawy będą bardzo łatwe do przyrządzenia i przede wszystkim – niezwykle smaczne.

Podobnież koszta stosowania takowej kuracji nie będą wcale wysokie. Wszystkie produkty znajdujące się na liście tych wskazanych do codziennego spożycia znajdziemy w każdym sklepie spożywczym i każdej polskiej kuchni. Decydując się zatem na skuteczne odchudzanie z pewnością unikniemy sporych wydatków na wyszukane i wcale niesmaczne potrawy.

Nie ulega zatem wątpliwości, iż dieta proteinowa to wręcz propozycja wymarzona dla każdej osoby, pragnącej szybko i skutecznie pozbyć się tkanki tłuszczowej. Nie należy więc czekać – zacznijmy dbać o zdrowie, kondycję i sylwetkę już dziś, dzięki pionierskiej metodzie Pierre’a Dukana!

Comments are closed.

Tematy na topie