Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/oav/public_html/uw.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/oav/public_html/uw.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Diety umożliwiające szybkie zrzucenie kilogramów 2018

Skuteczne odchudzanie – dieta South Beach, kopenhaska, a może głodówka?

zrzucanie-kilogramow-z-brzuchaJeśli planujesz zrzucić parę nadprogramowych kilogramów, z pewnością zastanawiasz się nad wyborem skutecznej diety. Wybór ten jest niełatwy – Internet przepełniony jest rozmaitymi dietami i ciężko jest wybrać tą najlepszą.  Nie martw się – pomożemy Ci wybrać najlepsze diety odchudzające!

Dobre diety to przede wszystkim zdrowe diety. Należy wystrzegać się diet zbyt rygorystycznych, pozbawionych niezbędnych składników odżywczych. Ich skutkiem jest efekt jo-jo, czyli natychmiastowe przybieranie na wadze po zaprzestaniu diety. A tego raczej wolałabyś uniknąć, prawda? Ponadto początkowy sukces, czyli szybka utrata wagi (związana niestety nie z ubytkiem tkanki tłuszczowej, lecz ucieczką wody z organizmu) okupiony jest dużymi wyrzeczeniami. Dodatkowo organizm, pozbawiony niektórych niezbędnych składników odżywczych, zaczyna po prostu słabnąć. Zamiast cieszyć się z utraty wagi, musimy zmagać się z osłabieniem i spadkiem nastroju. Długotrwałe prowadzenie zbyt rygorystycznej diety może nawet doprowadzić do wyniszczenia organizmu!

Przykładem bardzo kontrowersyjnej diety jest dieta kopenhaska. Jest ona bardzo skuteczna jeśli chodzi o szybką utratę wagi, niesie jednak ze sobą ryzyko – wykazuje braki pod względem odżywczym (minerały, witaminy). Osoby które mają problemy z sercem, nadciśnienie, problemy z przewodem pokarmowym lub nerkami powinny ją bezwzględnie unikać! Dieta kopenhaska powinna zawsze być skonsultowana z lekarzem.

Dieta South Beach to również bardzo skuteczna dieta, lecz znacznie mniej restrykcyjna niż dieta kopenhaska. Osoba stosująca się do zaleceń diety South Beach ma szansę schudnąć nawet 7 kg w przeciągu 14 dni. Jedynie pierwszy etap tej diety jest trudny i na szczęście trwa on tylko dwa tygodnie. Pod koniec diety south beach można jeść właściwie wszystko, lecz należy odżywiać się według pewnych zasad. Dieta ta to obecnie jedna z najskuteczniejszych diet odchudzających. Jest to także dieta bezpieczna, może ją stosować prawie każdy. Wyjątkiem są osoby cierpiące na cukrzycę i zmagające się z podwyższonym poziomem cholesterolu. Przed rozpoczęciem diety powinny one skonsultować się z lekarzem, by uniknąć jakichś niepotrzebnych niespodzianek.

Głodówka jest dobrym sposobem na oczyszczenie organizmu z toksyn i złogów. Jednakże wiele osób tratuje ją również jako sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów. Niestety nie jest to zbyt racjonalne podejście, a to dlatego, że stracone kilogramy zwykle bardzo szybko powracają. Co więcej, wówczas nie tracimy tylko tłuszczu, ale i mięśnie. W związku z tym głodówki w żadnym wypadku nie należy traktować jako diety, a jedynie jako sposób na odtrucie oraz oczyszczenie swojego organizmu.

Leave a Reply

Tematy na topie