Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/oav/public_html/uw.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Jak upiąć włosy w koszyczek? 2018

Fryzura koszyczek krok po kroku

uczesanie-w-koszyczekObserwując trendy w jakiejkolwiek dziedzinie, zauważyć można, że co jakiś czas do łask powracają tradycje i klasyka. Zjawisko to można ostatnio zaobserwować też we fryzjerstwie w postaci retro fryzur.
Męskie fryzury też nawiązują teraz do tych klasycznych z lat 50 i 60. Oczywiście na nowo odkryte tendencje są w różny sposób unowocześniane przez ciekawe dodatki, a w przypadku fryzur przez nowe trendy w strzyżeniu i cięciu. Zasada ta nie dotyczy raczej fryzur dziecięcych, które raczej powinny być praktyczne.
Chociaż robienie niemal wszystkich zabiegów i upięć z włosów jest dozwolone to jednak tylko część z nich wykonujemy bowiem niektóre fryzury są zbyt odważne i awangardowe by można je było wykorzystać jako eleganckie fryzury codzienne, na przykład do pracy.
Na więcej fantazji możemy sobie pozwolić w przypadku weselnych fryzur a także upięć i koków na wieczór, które często możemy zrobić sami w domu.

Wyplatanie warkoczy jest chyba jednym z najstarszych sposobów na poskromienie pasm włosów. Zaznaczyć trzeba, że mianem takim określić możemy wszystkie fryzury, które wykonuje się poprzez zrobienie specyficznego splotu trzech pasm włosów. Zaliczyć do nich można między innymi: afrykańskie warkoczyki, warkocz dobierany, francuski, holenderski czy też klasyczne dwa warkocze.
Na pewno wiele kobiet zastanawia się jaką fryzurę dobrać do kształtu twarzy. Jedną z takich propozycji jest właśnie robiony z warkocza koszyczek. Pasuje również do wszystkich kolorów włosów, nie tylko modnych brązów, blondów i rudych.

Jak wykonać taki koszyczek?
Istnieją dwa sposoby, przy czym jeden z nich jest łatwiejszy i mniej efektowny od drugiego. Najlepiej robi się go z włosów długich ale można go wykonać również ze średnich. Na początku trzeba dokładnie rozczesać wszystkie włosy i nałożyć na nie kosmetyki stylizujące. Zgodnie z łatwiejszym rozwiązaniem powinno się podzielić włosy na pół aby zrobić na środku głowy przedziałek. Następnie trzeba z każdego pasma włosów wykonać warkocz zaczynając od wysokości uszu. Kolejnym etapem robienia koszyczka jest przełożenie zrobionych warkoczy na przeciwległe krańce głowy, tak aby powstała nam korona z wcześniej przygotowanych włosów. Na samym końcu fryzurę utrwalić powinno się przy pomocy wsuwek i lakieru do włosów.

Drugim sposobem na stworzenie koszyczka jest zrobienie warkocza dobieranego wokół głowy. Jego wykonania należy rozpocząć poziomo od jednego ucha do drugiego. Pasmo, które nam pozostanie gdy skończymy jego zaplatanie trzeba zawinąć i przy pomocy wsuwek schować pod warkoczem.
Najbardziej znaną miłośniczką fryzury typu koszyczek jest Julia Tymoszenko.

Leave a Reply

Tematy na topie