Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/oav/public_html/uw.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Młodzieżowe stylizacje subkulturowe 2018

Gdzie młodzi hiphopowcy, metale i inni robią zakupy?

Młodzi ludzie znani są przede wszystkim z tego, że lubią się wyróżniać na tle pozostałych. Z tego też względu wiele wagi przykładają do swojego wyglądu, starając się być oryginalni i nietuzinkowi. Pomocne w tym celu są dla nich różnego rodzaju subkulturowe stylizacje młodzieżowe. Aby je stworzyć, młodzi poświęcają wiele czasu na poszukiwania poszczególnych i przydatnych elementów. Starają się przy tym, aby znaleźć takie miejsce, w którym nie wydadzą całego kieszonkowego. Sprawdźmy, gdzie młodzi członkowie różnych subkultur nabywają potrzebne im stroje czy dodatki.
Subkultury młodzieżowe to specyficzne grupy, które zrzeszają młodych ludzi o tych samych przekonaniach i poglądach, dotyczących ogólnie mówiąc życia i społeczeństwa. Młodych łączą te same wartości, te same hasła przewodnie i takie same upodobania. Subkultury do tego, aby zaznaczyć swoje istnienie w danym społeczeństwie, posługują się wieloma symbolami. Ich najbardziej rozpoznawalnym znakiem jest określona i charakterystyczna stylizacja. Każda z grup posiada swój własny, niepowtarzalny „kod” składający się z określonych strojów, makijażu, uczesania oraz dodatków i gadżetów.

Na przykład stylizacja rockowa nakazuje, by młodzi mieli na sobie czarne obcisłe koszulki lub skórzane czarne kurtki. Dziewczęta powinny nosić: „podarte” jeansy lub spódniczki mini bądź rzucające się w oczy czarne sukienki z cekinami a do tego koniecznie „podarte” rajstopy. Ważnym elementem tego typu stylizacji są też martensy oraz ozdoby ze skóry, koniecznie nabite ćwiekami.

Styl hip-hopowy z kolei narzuca młodym by ci nosili: obszerne bluzy z kapturami lub/i luźne T-shirty, a do tego charakterystyczne bardzo szerokie w kroku spodnie. Moda w stylu Emo dla odmiany wymaga od młodego człowieka by ten nabył: wąskie spodnie jeansowe rurki, obcisłą czarną koszulkę z charakterystycznymi nadrukami, trampki najlepiej wystylizowane na przetarte i stare. Dobrze, jeśli na trampkach czy plecaku (także wystylizowanym na zniszczony) znajdą się ręcznie wykonane napisy lub rysunki.

Ubiór prawdziwego metala wymaga natomiast, by członkowie tej subkultury podkreślili swoją przynależność za pomocą: obcisłych jeansów względnie czarnych skórzanych spodni lub bojówek, do tego T-shirty lub bluzy z wizerunkiem lub logo ulubionego zespołu muzycznego oraz glany lub białe adidasy a także czarne długie skórzane płaszcze lub kurtki ramoneski.

Jak widać na przykładzie tylko kilku najczęściej wymienianych i najbardziej popularnych subkultur młodzieżowych, skompletowanie określonej kreacji nie jest zadaniem łatwym. Potrzebna jest nie tylko wiedza na temat tego, jakie dodatki należy kupić lub jakiego rodzaju obuwie nabyć, by wszystko razem stworzyło właściwą całość. Młodzi ludzie nabywają poszczególne elementy danej stylizacji w różnych miejscach. Są to zarówno butiki z odzieżą młodzieżową jak i tak zwane ciucholandy. Często odwiedzanymi przez młodych sklepami są tak zwane sieciówki. Młodzi hiphopowcy, metale czy gotowie, poszukują też nierzadko strojów lub akcesoriów dla nich w specjalistycznych – tematycznych sklepach internetowych z odzieżą dla młodzieży. Najważniejsze jest to, by sklep oferował wszystko to, co jest potrzebne młodemu metalowi czy rockmanowi ale w przystępnej cenie oraz by były to rzeczy, dobrej jakości i marki.

Leave a Reply

Tematy na topie