Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/oav/public_html/uw.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Garnitur a typ figury 2018

Jak dobrać garnitur do sylwetki?

dobor-garnituru-do-sylwetkiDobór garnituru do sylwetki może być tak samo problematyczny jak zakup sukienki. Panie doskonale wiedzą, jaki to jest ból, kiedy upatrzona na wystawie suknia, bluzka, spódnica itd. przestaje być taka wspaniała po założeniu. A to fałdka na brzuchu psuje efekt, innym razem krój uwypukla zbyt szerokie biodra, a spodnie uwidaczniają za grube uda. Takich koszmarów można mnożyć tysiące. Podobnie sytuacja wygląda, jeśli mężczyzna kupuje garnitur. Oczywiście chciałby w nim wyglądać męsko, szykownie, wprost idealnie. Nie zawsze pierwszy lepszy wypatrzony na wieszaku jest tym właśnie garniturem na ślub czy strojem na inne okazje.

Szczególna presja doboru właściwej garderoby dotyczy przyszłego pana młodego. Niedługo stanie on na ślubnym kobiercu a wtedy będzie musiał prezentować się absolutnie nienagannie. Jego wybranka ma być z niego dumna a nie zastanawiać się nad tym skąd wziął się u niego pomysł by tak skomponować ubiór na tę najważniejszą w życiu okazję. Mamy różne kroje garniturów a ściślej ujmując marynarek. Jedne są proste, inne taliowane, przedłużane, jedno- i dwurzędowe. Marynarki dwurzędowe zdecydowanie przeznaczone są dla wysokich mężczyzn o szczupłej sylwetce. W jednorzędowe z kolei powinni zaopatrzyć się panowie niskiego wzrostu i z nadwagą. One nie będą optycznie dodawać kilogramów a wręcz odwrotnie wyszczuplać figurę. W takim układzie jednorzędówki dla osób niskich z nadprogramowymi kilogramami powinny być w ciemnych barwach, że czarny wyszczupla wiemy nie od dzisiaj. Zasada ta dotyczy tak garnituru do pracy jak i wszystkich innych garniturów na przyjęcia weselne, itd.

Szczególnego rodzaju wystąpieniem publicznym jest pójście na bal. Często panowie nie wiedza jak dobrać garnitur, by nie był zbyt oficjalny ani nie sprawiał wrażenia bardzo swobodnego ubioru. Polecanymi garniturami są te w kolorach czarnym, szarym, fioletowym czy granatowym. Koszula natomiast powinna być jasna a krawat w odważnym kolorze niekontrastujący zbytnio z marynarką, tak pod względem wzoru, jak i koloru. Jeśli mamy sytuację, w której zamiast się wyszczuplać pragniemy dodać sobie kilogramów, co się tyczy wysokich i bardzo szczupłych mężczyzn, najlepiej zdecydować się na garnitury z wełny czy tweedu. Rezygnują natomiast z ubrań w podłużne prążki, które jednak wyszczuplają wizualnie. Mężczyzna o średnim wzroście może pozwolić sobie w zasadzie na każdy kolor garnituru. Najważniejsze by jego barwę oraz krój dopasować także do okazji.

Leave a Reply

Tematy na topie