Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/oav/public_html/uw.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Jaki fason płaszcza do jakiego typu sylwetki? 2018

Jak dobrać płaszcz to typu figury?

płaszcz krótki obcisly czerwony oryginalny codziennyWiele kobiet, kupując płaszcz, nie zastanawia się nad tym, czy będzie on odpowiedni do sylwetki i właściwie podkreśli jej walory. Zwykle zwracamy uwagę na to, co danym sezonie jest najbardziej trendy i oczywiście na cenę. Tymczasem dobranie fasonu do figury jest rzeczą niezwykle istotną. Nim jednak przystąpimy do kupna płaszcza, warto wcześniej umiejętnie zdiagnozować typ swojej sylwetki.
Istnieje kilka podstawowych typów kobiecej figury. Każdy z nich ma odrębną nazwę i odrębne cechy. Są kobiety o sylwetce gruszki, klepsydry i jabłka.

KLEPSYDRA
To typowe kobiece kształty. Panie, które mają znaczny biust, szerokie biodra oraz kobiece wcięcie w talii, mogą powiedzieć o sobie, że mają figurę klepsydry. Dla tego typu sylwetki niemal każdy fason będzie odpowiedni. Doskonałe będą płaszcze dopasowane, z paskami , także w klasycznym płaszczu z jednorzędowym zapięciem, taka sylwetka będzie prezentować się doskonale – jednorzędowe zapięcie wysmukla sylwetkę i odwraca uwagę od dużego biustu, pasek zaś podkreśli wiotkość talii i kobiecy kształt bioder.

GRUSZKA
Panie o figurze gruszki mają zwykle mocno rozbudowane biodra, wcięcie w talii i drobną górną część ciała, a także małe piersi. Idealne będą więc płaszcze z paskiem, z szerokim kołnierzem, który maskuje brak biustu, wyrównuje proporcje sylwetki, z dwurzędowym zapięciem, płaszcz rozkloszowany na dole, swobodnie układający się na sylwetce. Ważne, by płaszcz nie opinał ud i nie był długi, najlepiej przed kolano. Pasek ładnie podkreśli talię i górną część ciała, która dodatkowo rozbudowana jest przez szeroki kołnierz. Od paska płaszcz układa się w kształt litery A, co sprawia, że ładnie układa się na szerokich biodrach.
Idealny będzie także klasyczny płaszcz z zaznaczonym wcięciem w talii , który doskonale podkreśla kobiece kształty, zaś dwurzędowe zapięcie optycznie doda centymetrów górnej części ciała i zamaskuje mały biust.

JABŁKO
Ten typ sylwetki charakteryzuje się rozbudowaną środkową częścią ciała, czyli mówiąc prościej brakiem wcięcia w talii, a także dużym biustem i rozbudowanymi biodrami. Idealne będą tutaj kobiece płaszcze o długości 3/4 , surduty lub płaszcze lekko rozszerzające się ku dołowi, z żakietowym kołnierzem, który odwróci uwagę od dolnych partii ciała, z dużymi klapami, które zrównoważą proporcje sylwetki, z pionowymi lamówkami lub szwami, z głębokim dekoltem, który świetnie zrównoważy nadmiar ciała. Wąski kołnierz nie powiększa dodatkowo biustu. Niepożądane będą tutaj takie dodatki jak paski, duże guziki lub doczepiane broszki.

Comments are closed.

Tematy na topie