Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/oav/public_html/uw.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Zmiana koloru włosów 2018

Kolorystyczna metamorfoza włosów

modna-koloryzacja-włosówMasz dość swojego dotychczasowego koloru włosów? Chcesz jakoś ożywić swoją monotonną codzienną egzystencję? Nie musisz od razu rzucać wszystkiego i wyjeżdżać na drugi koniec kraju. Zacznij od małych kroczków. Pierwszym z nich niech będzie zmiana dotychczasowego koloru włosów.

Od czego trzeba zacząć? Oczywiście od wyboru odpowiedniego koloru. Jeśli marzy Ci się kompletne szaleństwo postaw na żywiołową barwę, która wprawi twoich bliskich w osłupienie. Jeśli jednak chcesz im zaoszczędzić szoku wybierz coś bardziej stonowanego. Warto postawić na koloryzację ton w ton lub coś bardziej innowacyjnego, mianowicie koloryzację z efektem trójwymiaru. Nie wierzysz, że coś takiego w ogóle istnieje? Ależ oczywiście, że tak. Efekty 3D są wykorzystywane w wielu dziedzinach ludzkiego życia, dlaczego więc fryzjerstwo miałoby do nich nie należeć? Jak to działa? Efektem użytej w farbach mieszanki ciepłych i chłodnych pigmentów jest to, że kolory na włosach przenikają się, tworząc wyrafinowane niuanse bez wyraźnej linii podziału barw. Koloryzacja ta daje wrażenie światła przenikającego ciemniejsze warstwy włosów, co daje efekt głębi. Kolor zatem nie jest jednolity i płaski, a trójwymiarowy.

Wracając do koloryzacji ton w ton jej niewątpliwą zaletą jest z pewnością to, że używane do niej produkty nie zawierają amoniaku i tylko minimalne ilości wody utlenionej. Dzięki temu są znacznie łagodniejsze niż klasyczne farby i nie naruszają wewnętrznej struktury włosa. Ten rodzaj farbowania można powtarzać tak często, jak wymaga tego kondycja naszych włosów.
To oczywiście nie wszystkie preparaty do koloryzacji. To jedynie przedstawiciele dość licznej grupy, składającej się między innymi z tradycyjnych farb czy koloryzujących szamponów.

Kiedy wiesz już jaki kolor będzie najlepszy i jaki preparat trzeba zdecydować czy wykonujesz koloryzację samodzielnie czy zostawiasz to profesjonalistce. Jeśli zostajesz w domu koniecznie musisz zainwestować również w odpowiednie akcesoria do farbowania. Z pewnością musi się wśród nich znaleźć miseczka do mieszania farby oraz pędzelek do jej nakładania. Żeby nie musieć się o to wszystko martwić warto zainwestować nieco więcej i wybrać się do zakładu fryzjerskiego. Tam zajmą się tobą specjaliści, a ty będziesz mogła oddać się błogiemu lenistwu.

Pamiętaj jednak, że o włosy trzeba dbać. Dlatego, jeśli nie musisz, nie funduj im najbardziej agresywnego z fryzjerskich zabiegów, mianowicie dekoloryzacji. Jeśli jednak koniecznie chcesz ściągnąć kolor z włosów, nie rób tego samodzielnie. W tym wypadku bez pomocy fryzjera się nie obejdzie.

Leave a Reply

Tematy na topie