Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/oav/public_html/uw.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Modny kucyk 2018

Modne fryzury na co dzień, czyli jak zrobić efektowny kucyk

modny kucyk„Koński ogon”, czyli po prostu kucyk to jedna z najwygodniejszych fryzur damskich. Nie da się ukryć, że każda kobieta, która ma choć trochę dłuższe włosy nieraz spina włosy w taką właśnie „kitkę”. Powodów jest mnóstwo, ale najważniejszym jest fakt, iż jest to uczesanie po prostu niezwykle wygodne, pasuje do wielu stylizacji, a od tego w jaki sposób został uczesany, zależy na jaką okazję będzie odpowiedni. Nie zmienia to faktu, że każda kobieta zna tę skromną fryzurę.

Co zrobić, aby „koński ogon” stał się modną i zniewalającą fryzurą?

Sposobów na zrobienie olśniewającego kucyka jest mnóstwo – wystarczy trochę fantazji, czasami odpowiednich kosmetyków do stylizacji włosów oraz kilka ciekawych ozdób. Przede wszystkim trzeba pamiętać, że niezależnie w jakiej wersji, „koński ogon” to uczesanie ponadczasowe, dziewczęce i uniwersalne, stosowane przez wiele pań jako fryzura na co dzień. Do tego pasuje paniom w każdym wieku i właściwie do każdego rodzaju włosów.

Najbardziej znaną wersję kucyka można nosić na różne sposoby. Tradycyjny kucyk polega na zebraniu włosów z tyłu głowy i spięciu pasm przy użyciu gumki do włosów. Im włosy gęstsze, tym mocniejsza i grubsza powinna być frotka. Aby fryzura nabrała nowego charakteru, wystarczy zastosować kilka prostych wskazówek.

Po pierwsze: bardziej delikatny i urzekający będzie kucyk upięty wysoko na czubku głowy. Całość włosów można przyczesać za pomocą żelu lub lakieru. Fryzura sprawdzi się u pań z długimi włosami.

Chcesz, żeby kucyk był bardziej zadziorny? Wystarczy wypuścić kilka kosmyków na ramiona lub wzdłuż twarzy. „Koński ogon” można też delikatnie okręcić dookoła gumki, którą jest spięty i stworzyć niedbały kok. Jeśli masz bardzo długie włosy, to końcówkę kucyka podepnij po prostu pod gumką wsuwkami lub spinkami.

Masz kręcone włosy? W takim wypadku najlepszy będzie kucyk upięty tuż nad karkiem. Wysoko upięty kucyk przy bardzo kręconych włosach może się nieco rozchodzić. Natomiast niskie upięcie sprawi, że będziesz mieć wszystkie kosmyki pod kontrolą.

Jeśli chcesz wystylizować już upięte w „koński ogon” włosy, wystarczy użyć prostownicy lub lokówki. Fryzura stanie się wtedy bardziej elegancka i będzie pasować do strojów wieczorowych. Zwłaszcza, jeśli do włosów wepniemy ciekawe ozdoby, np. niewielki kwiat lub ozdobne kamienie.

Leave a Reply

Tematy na topie