Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/oav/public_html/uw.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349

Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/oav/public_html/uw.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 504
Gdzie urządzić przyjęcie weselne 2018

Najlepsze miejsce na przyjęcie weselne

Dwoje młodych ludzi poznaje się, zaczyna się spotykać, po pewnym czasie zaręczają się… Po ustaleniu daty ślubu staje przed nimi trudne zadanie: organizacja przyjęcia weselnego. Trzeba podjąć mnóstwo decyzji: lista gości, suknia ślubna, strój dla pana młodego,  zaproszenia weselne, dekoracje…
Warto najpierw zastanowić się, jaką kwotę pieniędzy jesteśmy gotowi wydać na ten cel i bardzo rozsądnie planować wydatki. Wesele nie należy do tanich imprez, a na pewno każdy wolałby uniknąć nieprzyjemnej niespodzianki, gdy rzeczywiste koszty znacznie przewyższają planowane.
Jedną z ważniejszych decyzji jest niewątpliwie ta dotycząca miejsca, gdzie wesele się odbędzie.
Najlepiej, żeby nie było ono zbyt oddalone od kościoła, w którym zawierany jest ślub. Należy upewnić się, że żaden z gości nie będzie miał problemu z trafieniem do lokalu weselnego.
Istnieje sporo możliwości, jeśli chodzi o miejsce, w którym ma być zorganizowane przyjęcie. Obecnie najczęściej wybiera się restauracje. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne, bowiem nie trzeba się martwić o menu, szampana, dekoracje weselne. Jeśli planujemy zaprosić niewielu gości, najlepiej wybrać niewielką, przytulną restauracyjkę. Dla dużej imprezy odpowiedni będzie większy lokal, najlepiej z oddzielną salą do tańca. Wiele jest miejsc stworzonych specjalnie z myślą o organizacji przyjęć weselnych. Niektóre z nich zapewniają również dodatkowe atrakcje i usługi, jak np. samochód ślubny czy fajerwerki.
Tańszym rozwiązaniem jest wynajem namiotów, pod którymi ustawia się stoły weselne. Ostatnio jednak straciło ono na popularności, gdyż jest dość kłopotliwe. Na wesele pod namiotem trzeba samodzielnie ustalić menu, wynająć kucharza, zamówić ciasta itd. Ponadto deszcz może zepsuć całą uroczystość. Urządzenie wesela pod namiotami w zimie w ogóle nie jest możliwe.
Oryginalne i efektowne przyjęcie weselne, które na długo pozostanie w pamięci gości, można urządzić na wolnym powietrzu. Wykorzystuje si ę zwykle w tym celu taras lub ogród. Stoły ustawione są pod gołym niebem. Wiele lokali organizujących wesela oferuje taką możliwość. Jednak w naszym klimacie jest to rozwiązanie dość ryzykowne ze względu na pogodę i raczej niemożliwe do realizacji zimą. W Europie Zachodniej przyjęcia weselne w ogrodach są natomiast bardzo popularne.
Przy odrobinie wyobraźni można znaleźć bardzo oryginalne i nietypowe miejsce na przyjęcie ślubne. Wynajęcie dworku, starego zamku czy statku to tylko niektóre pomysły. Warto rozpatrzyć wiele możliwości, bo ten dzień pozostanie w pamięci wszystkich obecnych na całe życie.

Comments are closed.

Tematy na topie