Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/oav/public_html/uw.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
W co przebrać dziewczynkę po Komunii? 2018

Sukienki na przebranie po Komunii

sukienka-po-komuniiKażda dziewczynka marzy o założeniu pięknej, obficie zdobionej sukni. Dlatego wiele z nich, już na kilka miesięcy przed przystąpieniem do Pierwszej Komunii, planuje niemal każdy szczegół tej odświętnej kreacji. Nic więc dziwnego, że w rezultacie zachwycają szykownym krojem, szlachetnością tkanin i bogactwem zdobień.

Po uroczystej Mszy Świętej i oficjalnych częściach uroczystości w gronie rodzinnym: przywitaniu gości, wykonaniu okazjonalnych zdjęć, warto zmienić sukienkę na czas przyjęcia. Większość z dziewczynek wolałaby nie rozstawać się ze strojem, dzięki któremu czują się jak księżniczki. Dlatego też zamiennik, jaki im proponujemy powinien być także elegancki, jednak zdecydowanie bardziej wygodny i praktyczny.

Sukienki komunijne są najczęściej śnieżnobiałe lub kremowe; zarówno pierwszą, jak i drugą wersję kolorystyczną cechuje znaczna podatność na zabrudzenia np. podczas nieostrożnego jedzenia. Wykonane z delikatnych materiałów, które nietrudno zniszczyć w ferworze zabawy; zazwyczaj sięgające do kostek, z warstwami tkanin plączących się między nogami. Ponadto są na ogół niewygodne. Dziewczynki rezygnują z komfortu na rzecz szykownej prezencji w tym wyjątkowym dniu.

Już na kilka tygodni przed Pierwszą Komunią rodzice zastanawiają się w co ubrać dziecko po oficjalnej części uroczystości. Dobrym rozwiązaniem dla dziewczynki jest klasyczna sukienka wizytowa. Może być rozkloszowana, nawiązująca do sukni balowych, wiązana w talii lub tuż pod linią biustu, ozdobną szarfą, czy spięta z tyłu dużą kokardą. Ozdoby w postaci falbanek, materiałowych wstawek, wszywanych koralików, klejonych haftów lub warstwowej struktury mogą się pojawić, jednak najważniejszy jest tu umiar. Miejmy cały czas na uwadze praktyczny i funkcjonalny charakter sukieneczki, aby w efekcie nie okazało się, że jest mniej wygodna od kreacji komunijnej.

Bardzo ważna jest jej długość, najlepiej gdy sięga kolana lub kończy się tuż nad nimi, wówczas nie krępuje ruchów. Materiał z którego jest wykonana powinien odznaczać się wysoką jakością, elastycznością i lekkością. Najlepiej sprawdzą się pastelowe barwy, choć w zależności od indywidualnych gustów, dopuszczalne są także żywsze odcienie.

Dziewczynki najczęściej nie zmieniają obuwia, ponieważ te są już zazwyczaj wystarczająco komfortowe. Jednak warto mieć w zanadrzu praktyczne balerinki, na wypadek gdyby lakierki okazały się na dłuższą metę niewygodne.

Sukienki na przebranie po Komunii to bardzo dobre rozwiązanie uwzględniające potrzeby dziecka. Najważniejsze jest to, że zamienne ubrania, poza wygodą i komfortem, mogą odznaczać się także szykiem i elegancją.

Leave a Reply

Tematy na topie