Zioła poprawiające przemianę materii i metabolizm

odchudzanie naturalnymi środkamiSpośród dostępnych na rynku tabletek na odchudzanie najbardziej kuszące i obiecujące są te, które przyspieszają spalanie tłuszczu i intensyfikują proces termogenezy. Tabletki te cieszą się ogromną popularnością, bo dają złudną nadzieję, że stosując je schudniemy szybko, skutecznie i bez większego wysiłku. Czy to prawda? Nie do końca. Większość preparatów tego typu działa wtedy, gdy jednocześnie uprawiamy jakiś sport, wykonujemy ćwiczenia, lub po prostu spacerujemy 0dc9qep. Owszem proces wzmocnienia termogenezy przyczynia się do spalenia większej ilości kalorii niż spalamy nominalnie, ale jedynie odrobina wysiłku jest w stanie na tyle zintensyfikować ten proces, że odchudzanie stanie się efektywne i zauważalne.
Oprócz spalaczy tłuszczu chętnie sięgamy też po tabletki na odchudzanie, które hamują apetyt, oraz takie, które utrudniają przyswajanie tłuszczu bądź przemianę węglowodanów dostarczonych wraz z posiłkami w tkankę tłuszczową.

Naturalne spalacze tłuszczu – najpopularniejsze tabletki na odchudzanie

Pierwsze dwa miejsca w większości rankingów zajmują CLA i L-karnityna benicar hct generic.
Tabletki na odchudzanie z CLA zawierają tzw. sprzężony kwas linolowy. Normalnie nasz organizm otrzymuje ten kwas w pokarmach. Dostarczamy go z produktami takimi jak nabiał (pełnotłusty) i mięso wołowe (mięso przeżuwaczy). Nie wszyscy z nas muszą być wielbicielami wołowiny, a tym bardziej na diecie unikamy przecież mięsa nie mówiąc o tłustym nabiale, z którego rezygnujemy na rzecz nabiału jak najbardziej odtłuszczonego. W efekcie w organizmie mogą powstać niedobory CLA, ale niedobór to jedno a chęć przyspieszenia spalania tłuszczu to drugie – faktem jest, że doświadczalnie stwierdzono takie działanie CLA na doświadczalnych gryzoniach. Osoby stosujące tabletki na odchudzanie z kwasem linolowym również potwierdzają jego wysoką skuteczność. Niestety wciąż brak miarodajnych badań przeprowadzonych na ludziach. Nie mniej jednak w wyniku doświadczeń stwierdzono, że CLA intensyfikuje metabolizm, przyczynia się do zwiększenia masy mięśniowej i jednoczesnej redukcji tłuszczu.
Kolejnym bardzo popularnym środkiem odchudzającym jest L-karnityna, która jest witaminą i to na dodatek witaminą syntetyzowaną przez nasz organizm. Tabletki na odchudzanie z L-karnityną również przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej, ale warunkiem ich skuteczności jest aktywność fizyczna i tzw. wydolność tlenowa utrzymana na odpowiednio wysokim poziomie. L-karnityna jest wyjątkowo skuteczna, ale należy pamiętać, że długotrwałe stosowanie tabletek na odchudzanie z L-karnityną sprawi, że organizm przestanie syntetyzować witaminę samodzielnie. W efekcie po zaprzestaniu suplementacji grożą nam niedobory tego składnika.

Tabletki na odchudzanie z choliną i inozytolem

Cholina i inozytol, podobnie jak L-karnityna, należą do grupy witamin. Tabletki na odchudzanie z tymi substancjami mają za zadanie przyspieszać proces pozbywania się tłuszczu przez organizm poprzez spalanie tkanki tłuszczowej. W pożywieniu cholinę i inozytol dostarczamy sobie wraz z roślinami strączkowymi, zbożami i większością warzyw. Obydwie witaminy dla prawidłowego przyswojenia przez organizm wymagają też obecności w organizmie (w pokarmach) witamin z grupy B i wapnia. Dlaczego? Dlatego, że bez tych składników zaburzona zostaje gospodarka wapniowo – fosforowa.
Cholina i inozytol wchodzą w skład lecytyny sojowej, która również bywa składnikiem tabletek na odchudzanie.

Tabletki na odchudzanie z metioniną

Metionina jest składnikiem niezbędnym w procesie syntetyzowania L-karnityny przez nasz organizm. Wchodzi w skład L-karnityny i podobnie jak ona znajduje się w nabiale, ale też w białku kurzych jaj. Jeśli już decydujemy się na suplementację lepiej zrobimy sięgając po L-karnitynę, ponieważ nadmiar metioniny jest szkodliwy dla zdrowia. Wśród skutków ubocznych wymienia się uszkodzenia wątroby, nerek i trzustki.

Oprócz wymienionych wyżej składników tabletki na odchudzanie, których zadaniem jest przyspieszenie spalania tłuszczu mogą zawierać kofeinę, guaranę lub efedrynę. Wszystkie te składniki sprzyjają usprawnieniu termogenezy tj. procesowi, w którym energia cieplna pozyskiwana jest w trakcie spalania tłuszczu. Ich nadmiar może powodować nadciśnienie i wiele innych skutków ubocznych. Szczególnie niebezpieczna jest efedryna, która uzależnia.

Jak widać tabletki na odchudzanie przyspieszające spalanie tłuszczu mogą zawierać różne składniki, a ich stosowanie nie zawsze jest w pełni bezpieczne. Wybór takiego suplementu trzeba przemyśleć.

Leave a Reply

Tematy na topie

Warning: file_put_contents(): Only 0 of 41680 bytes written, possibly out of free disk space in /home/oav/public_html/uw.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'Comet Cache: failed to write cache file for: `/tabletki-na-odchudzanie/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/oav/public_html/uw.waw.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`.' in /home/oav/public_html/uw.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html ...', 9) #1 /home/oav/public_html/uw.waw.pl/wp-includes/functions.php(3728): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/oav/public_html/uw.waw.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /home/oav/public_html/uw.waw.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #5 /home/oav/public_html/uw.waw.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #6 /home/oav/public_html/uw.waw.pl/wp-includes/load.php(679): do_ in /home/oav/public_html/uw.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435