Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/oav/public_html/uw.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Gotowe życzenia z okazji Wielkanocy 2018

Jak samodzielnie napisać wielkanocne życzenia?

życzenia-na-wielkanocZ pewnością każdy z was chociaż raz w życiu zastanawiał się na tym, czym są święta. Jest to nie tylko czas, w którym możemy liczyć na prezenty, czy pieczołowicie przygotowywane potrawy. Jest to także okres, w którym niezwykłego znaczenia nabierają ludzie i relacje ich łączące. Świetnym sposobem wyrażenia tego jest chociażby tradycja życzeń świątecznych. Corocznie ludzie wymieniają się niezliczoną ilością wierszyków i tym samym pokazują swoją pamięć. Jakie są sposoby składania życzeń świątecznych?

Jeszcze kilkanaście lat temu najbardziej rozpowszechnionym sposobem na dzielenie się życzeniami było wysyłanie bożonarodzeniowych kartek pocztowych. Te mogły przyjmować formę prostych pocztówek lub eleganckich karnetów. Zarówno w jednym, jak i drugim przypadku wysyłający musiał odręcznie wypisać życzenia, a następnie zaadresować list. Jako że za czasów popularności świątecznych kartek papierowych nie stosowało się jeszcze wierszyków świątecznych, tekst życzeń był pisany z głowy. W przypadku tej formy jedną z ważniejszych rzeczy była zawsze wcześniejsza wysyłka. Dzięki niej miało się pewność, że życzenia dotrą do adresata na czas.

Kolejnym kamieniem milowym w kwestii życzeń świątecznych okazały się telefony komórkowe. Te praktycznie od samego początku proponowały dwie, podstawowe funkcje. Można było za ich pomocą nawiązać połączenie głosowe lub wysłać krótką wiadomość tekstową. O ile w normalnych warunkach nikomu nie chciało się wstukać smsów, o tyle okazały się one idealne na proste życzenia świąteczne. W związku z tym, corocznie w okolicach świąt Polacy wysyłają kilkaset milionów tego typu wiadomości. Jak oceniają specjaliści, w okolicy najbliższych świąt może zostać przekroczona magiczna granica miliarda smsów.

Jako że możliwość dzielenia się życzeniami świątecznymi dotyczy wszystkie naprawdę duże sposoby komunikowania międzyludzkiego, nie można zapomnieć o Internecie. Ten w pierwszej kolejności daje możliwość wysłania świątecznego maila. W jego przypadku nie uda się nam raczej osiągnąć ciekawej formy, zawsze jednak wierszyk trafi do adresata. Kolejną metodą są  darmowe e-kartki. Tych należy szukać na wyspecjalizowanych witrynach lub stronach z wierszykami świątecznymi. Za pomocą przejrzyście zaprojektowanych kategorii wybierzecie scenerię oraz w ciągu kilku minut prześlecie gotową kartkę do odbiorcy. Gdyby tego było mało, możliwość dzielenia się życzeniami świątecznymi została zaproponowana również przez portale społecznościowe. Te przygotowują specjalne szablony wewnętrznych wiadomości, w które wystarczy wpisać wybrany przez siebie zabawny wierszyk na Wielkanoc.

Comments are closed.

Tematy na topie