Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/oav/public_html/uw.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Ręcznie robione kolczyki 2018

Wzory kolczyków ręcznie robionych

kolczyki-z-kordonka-i-koralikówSamodzielne robienie biżuterii wymaga pewnych umiejętności, cierpliwości oraz pomysłowości. Jednak można czerpać z różnych źródeł, aby stworzyć projekt swoich kolczyków. Dotyczy to zwłaszcza osób początkujących. Natomiast jeśli ktoś posiada już pewne doświadczenie i wprawę może zdarzyć się tak, że podczas pracy zacznie odbiegać od projektu wyjściowego, bo stwierdzi że inne rozwiązanie będzie wyglądało lepiej. W końcu robienie biżuterii to proces twórczy i każdy ma prawo sam decydować czy będzie się ściśle trzymał wybranego wzoru czy też nie do końca.

Wzór jest potrzebny w przypadku wykonywania każdego rodzaju biżuterii artystycznej. Nie zawsze musi być on naszkicowany, czasami jest po prostu w głowie. Tak jest zwykle w przypadku robienia ozdób z modeliny czy z filcu. Kształty z masy plastycznej można bez problemu zmieniać, w każdym razie dopóki nie zostaną one utrwalone przez gotowanie lub pieczenie. Z kolei w przypadku filcu korzysta się z foremek, w każdym razie jeśli chodzi o filcowanie na sucho. Natomiast filcowanie na mokro również zwykle odbywa się dość spontanicznie. Kształt jaki chcemy otrzymać można dowolnie zmieniać przed jego sfilcowaniem czyli tym samym utrwaleniem. Natomiast z całą pewnością wzór przydaje się bardzo kiedy chcemy zrobić kolczyki szydełkowe lub frywolitkowe. Jest to szczególnie ważne dla osób, które wcześniej nie zajmowały się robieniem na drutach, ani na szydełku. Do zrobienia takich koronkowych kolczyków potrzebny jest kordonek, mulina albo nici poliestrowe. Kolczyki szydełkowe wykonuje się na szydełku, frywolitkowe na szydełku i igle lub czółenkach. Wzory można znaleźć w Internecie albo w różnych pismach dotyczących robótek ręcznych czy też biżuterii autorskiej. Jedne są całkiem proste, a inne bardziej skomplikowane. Niektóre uwzględniają też dodawanie koralików oraz różne kolory nici.

Z pewnością dość dokładny wzór kolczyków tworzą też jubilerzy, którzy wykonują je ze złota lub srebra i szlachetnych kamieni. Potrzebna jest do tego znajomość różnych technik oraz odpowiednie narzędzia. Zresztą podobnie jest w przypadku naturalnej biżuterii z bursztynów i drewna. Jeśli chodzi o kolczyki mają one też elementy srebrne – zawieszki do uszu. Taka biżuteria to naprawdę małe cudeńka. Jednak jeśli ktoś opanuje wykonywanie biżuterii techniką haftu koralikowego lub sutaszu również będzie mógł być z siebie dumny. Tutaj projekt jest z pewnością bardzo ważny, bo trzeba dobrze rozplanować kolejne etapy pracy, zwłaszcza jeśli kolczyki mają być wykonane z użyciem obu technik. Chodzi tutaj o stworzenie biżuterii z kamieni, koralików i jedwabnych nici. Kamienie są jakby oprawiane koralikami i nićmi. Wymaga to sporo wysiłku i pracy, ale efekty są zachwycające.

Leave a Reply

Tematy na topie