Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/oav/public_html/uw.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Rzucanie palenia 2018

Rzucanie palenia

W rzucaniu palenia można posłużyć się specyficznym trybem ułatwień – eliminując głód nikotynowy sprawimy, że łatwiej nam będzie rozstać się z papierosem, głównym wrogiem naszego zdrowia i naszej urody. W tym celu możemy wykorzystać gumy i plastry nikotynowe, terapie alternatywne takie jak rezonans magnetyczny bądź akupresurę (również elektro-akupresurę), albo papierosy elektroniczne. Rzucanie palenia będzie z nimi o tyle łatwe, że zniwelujemy objawy odstawienia substancji uzależniającej (nikotyny), z drugiej strony jednak musimy sobie samodzielnie poradzić z uzależnieniem psychicznym, a walka z nim wcale nie jest takim łatwym zadaniem.

Czy elektroniczny papieros pomoże rzucić palenie?

Elektroniczne papierosy są idealnymi wręcz namiastkami prawdziwych wyrobów tytoniowych. Idealnymi dlatego, że żaden inny sposób na głód nikotynowy nie jest w stanie zapewnić nam namiastki czynności zaciągania się papierosem. Elektroniczny papieros to potrafi. Zaciągamy się nim normalnie, tyle tylko, że zamiast dymu do naszego układu oddechowego (i organizmu) trafia para wodna z dodatkiem nikotyny. Elektroniczne papierosy nawet w części nie są tak toksyczne jak te zwykłe. Trudno zresztą mówić o jakiejkolwiek toksyczności, bo jedynym czynnym składnikiem elektronicznego dymu jest tak naprawdę tylko i wyłącznie uzależniająca nikotyna.

Czy taki papieros może ułatwić rzucanie palenia? I tak i nie.

Dlaczego? Dlatego, że przestawiając się na palenie elektroniczne nie zrywamy z uzależnieniem od czynności palenia papierosa. Z drugiej strony jednak nie zatruwamy organizmu substancjami smolistymi i chociaż w tym sensie będzie nam łatwiej, a na pewno zdrowiej palić i rzucać palenie.

Akupunktura

Skuteczność akupunktury potwierdza wiele osób korzystających z jej dobrodziejstw. Akupunktura bardzo ułatwia rzucanie palenia, ale niestety nie likwiduje efektu uzależnienia psychicznego. Wielu palaczy (czy też osób usiłujących rozstać się z nałogiem) wraca do palenia po kilku tygodniach a nawet miesiącach od sięgnięcia po terapię akupunkturową. Być może jest to po części kwestia tego, że zabiegi przeprowadzane są w specjalistycznych gabinetach i z niewielką częstotliwością, a ochota na zapalenie papierosa może pojawić się w każdej chwili.
Dobrym rozwiązaniem może się więc okazać elektro-akupunktura.

Rzucanie palenia z AcuOne Anti-Smoking

Elektro-akupunktura jest zabiegiem przypominającym typową akupunnkturę, tyle że bodźce generowane przez igły zastąpiono delikatnymi impulsami elektrycznymi odczuwalnymi jako delikatne pulsowanie. Urządzenie do elektro-akupunktury nosi się na nadgarstku (jak zegarek), bo tam znajdują się trzy najważniejsze punkty odpowiedzialne za nasze uzależnienia. Z chwilą pojawienia się ochoty na zapalenie papierosa urządzenie należy włączyć na dwie minuty i … problem zniknie (przynajmniej teoretycznie, choć praktyka tj. opinie zadowolonych klientów, potwierdza dosyć dużą skuteczność tej metody).

Rzucanie palenia można sobie ułatwić stosując gumy i plastry nikotynowe

Gumy i plastry (Nicorette i Niquitin) na pewno znacie, choćby z reklam telewizyjnych. Mają bardzo wysoką skuteczność w zwalczaniu głodu nikotynowego, poza tym nie zastępują papierosa tak jak papieros elektroniczny (w związku z czym rzucanie palenia może być nieco trudniejsze), ale można po nie sięgnąć w każdej chwili. De facto plastry Niquitin nosi się przylepione na skórze. Nikotyna uwalnia się z nich stopniowo, natomiast gumę Nicorette żuje się tak jak każdą inną gumę.
Rzucanie palenia z plastrami i gumami może spowodować lekki dyskomfort i pojawienie się efektów ubocznych.

Zdarza się, że plastry wywołują reakcje alergiczne w miejscu naklejenia, natomiast gumy drażnią gardło i śluzówkę jamy ustnej.

Spośród ciekawych terapii pomocniczych ułatwiających rzucanie palenia należałoby jeszcze wspomnieć o rezonansie, który polega niejako na programowaniu organizmu na niepalenie (po szczegóły odsyłam do publikacji internetowych) i również wydaje się dosyć skuteczny.

Największe znaczenie ma jednak silna wola. Bo to my sami decydujemy o zerwaniu z nałogiem, my musimy wytrwać w raz podjętej decyzji i walczyć z długo utrzymującymi się objawami uzależnienia. Najgorszy do zniesienia jest brak papierosa: w dłoni, przy kawie, w trakcie przerwy .. (dotychczas przerwy na papierosa).

Na czas rzucania palenia warto więc znaleźć sobie jakąś czynność zastępczą.

Leave a Reply

Tematy na topie