Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/oav/public_html/uw.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Klasyczny męski płaszcz zimowy 2018

Elegancki trencz męski na zimę dwurzędowy z kołnierzem

plaszcz-meski-klasyczny-krotki-dwurzedowy-zaraKiedy zima zbliża się wielkimi krokami to najwyższy czas, by wzbogacić swoją garderobę o nowy nabytek w postaci modnego, ciepłego płaszcza zimowego, który będzie stanowił barierę dla srogiego mrozu, mokrego śniegu i lodowatego wiatru. Jednocześnie zaś będzie prezentował najwyższą wartość estetyczną, która jest równie istotna jak wartość użytkowa. Stylowe odzienia wierzchnie powinny bezapelacyjnie spełniać powyższe kryteria, zwłaszcza gdy mowa o naprawdę szykownych i eleganckich płaszczach męskich.

Najcieplejsze płaszcze to te wykonane z najlepszej jakości materiałów, takich jak wełna różnego pochodzenia: owcza, jagnięca czy wielbłądzia, a także futra i skóry zwierzęce, których właściwości termoizolacyjne są nieocenione. Oczywiście, naprawdę ostre mrozy zmuszają do dodatkowej ochrony, toteż niejednokrotnie płaszcze posiadają włókniste bądź pikowane podszewki czy kożuszki. Odzienia wyprodukowane z największą starannością i dokładnością są wyznacznikiem stylu i klasy. Przykładem płaszcza, który odzwierciedla ten stan jest tradycyjny trencz, jedno- bądź dwurzędowy, którego mocny charakter określają pagony na ramionach, ściągacze przy nadgarstkach oraz pasek w tali. Dodatkową ozdobę stanowią także duże guziki, na które płaszcz ten jest zapinany.

Trencz to propozycja krótkiego płaszcza zimowego dla panów, gdyż oryginalny typ tego odzienia kończy się mniej więcej na wysokości bioder, w żadnym wypadku nie może przekroczyć granicy kolan, gdyż wtedy trudno byłoby nazwać go prawdziwym trenczem.

Nie da się ukryć, że klasyczny trencz męski ocieplany to dość nietypowy płaszcz dla mężczyzny. Należy jednak uznać to za jego ogromną zaletę, gdyż właśnie w niepowtarzalności tkwi jego niezwykły urok, wdzięk i czar, których doprawdy nie sposób mu odmówić.

Warto również zaznaczyć, że trencz to okrycie wierzchnie z wieloletnią tradycją, gdyż jego początki sięgają czasów I wojny światowej. Zaprojektowano go bowiem z myślą o walczących wówczas żołnierzach i wprowadzono jako zamiennik „great coat”, który był stosunkowo ciężkim i niewygodnym płaszczem, a tym samym utrudniał działania militarne. Historia powstania trenczu dodaje temu płaszczowi siły i charakteru, zatem pan, który pokusi się o to, aby go na siebie włożyć z całą pewnością poczuje się jeszcze bardziej męski niż był dotychczas.

Leave a Reply

Tematy na topie